Windows Xp Profesyonel Videolu Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Bursa Bilgisayar Aracılığı ile Bendeniz Yunus Emre Talay olarak windows işletim sistemleri içinde en çok sevilen ve hala günümüzde en çok kullanılan bir işletim sistemi olan windows xp profesyonel kurulumunun aktarımını yapacağım.

Bildiğiniz gibi bursa-bilgisayar.com aracılığı ile sizlere çeşitli işletim sistemlerine dair videolu görseller hazırlıyoruz. Bu videolu görsellerde ve makaleli anlatımlardaki amacımız sizleri hackerların hışmından bir anlamda korumak. Bildiğiniz gibi internette illegal olarak dağıtılan bir çok içerik bulunmakta bu dağıtılan içerikler insanların emeklerine pek aldırmaksızın dağıtılan içerikler. İşte bu içeriklerin başında filmler mp3’ler ve İşletim sistemleri geliyor.

Biz sizlere bu içerikleri İllegal olarak internetten edindiğinizde başınıza gelebilecek tehlikelere karşı buradan uyarıyoruz. Bu tehlikelerin en başında gelen sorunlardan bu içerikleri çalıntı olarak yayınlayan kişilerin siteleri zaten çeşitli antivirüs programları tarafından şüpheli olarak adlandırılmış oluyor ancak bu antivirüsleri kullanan arkadaşlar bu sitelerin farkında oluyor. Bu oluşan risklerden farkında olmayan kısımdaki kişiler internette crack keygen veya korsan içerik peşinde koşup duruyor. Gelelim korsan içeriklerle sizleri bekleyen tatsız süprizlere.

Korsan bir işletim sistemi indirdiğiniz cdler daha önce çeşitli programlar aracılığı ile kalıpları açılarak içlerine çeşitli programlar ve programcıklar eklenmiş oluyorlar. Sizler bu cdleri indirdiğinizde normal cd biçiminde indirdiğiniz için sizler için sorun yokmuş gibi indiriyor ve kuruluma geçiyorsunuz ancak gelişen olay bunun tam tersi olarak cd’den yada dvd’den kuruluma geçtiğinizde bu cdler bilgisayarınızı zombi bilgisayarlara çevirerek uzaktan verilen komutları işleyen robot bilgisayarlara çeviriyorlar. Yüklediğiniz her korsan içerikte bunlar mevcut crackler keygenler vs içeriklerden bilgisayarınıza giren virüslerden haberiniz bile olmuyor.

Peki bu virüsler temelde nasıl çalışırlar.

Bu virüsler özellikle cdler aracılığı ile direkt kurulan İşletim sistemi yada bilgisayarın her açılışında lisans işlemi gerçekleştiren crack programlarının genel adına “ROOTKIT” Yani kök dizin aracı diyoruz. Bu virüs tipi bilgisayarın yönetici kısmına yerleşiyor bu olaydan sonra siz kendi bilgisayarınızın içinde 3. sınıf vatandaş oluyorsunuz ayrıca kurduğunuz antivirüsler bu sistemleri bulmaya ve silmeye yarayacak hiç bir işlem yürütemiyor. Bu sebeble rootkit bilgisayarınız üzerinde en üst düzey izinlere sahip oluyor bu saatten sonra diyelimki siz antivirüs kurdunuz kurduğunuz antivirüs ile harddiskinizde C:\ Bölümünü taratıyorsunuz ve rootkit’de C:\Rootkit Adlı klasörde gizli bir şekilde barınıyor. Sİzin taramanız rootkitin bulunduğu klasörü es geçip taramaya devam edicektir. Bunun yanısıra Anvirüsünüz tarama yapıyor gibi gözükebilir ancak sistemde hiçbir tarama işlemi gerçekleşmeyecektir. Kısacası rootkit dilediğini yapar sisteminizde siz kendinizi güvende sanarsınız.

Peki bu tip virüsler sizlere nasıl zarar verirler?

1 – İşte bu tip virüsler bilgisayarınız üzerindeki tam yetkileri ile diledikleri zaman kameralarınızı yada mikrofonlarınızı dinleyip izleyebilirler.

2 – Diledikleri zaman bilgisayar ekranınızda olan biteni uzaktan görünebilir hale getirebilirler.

3 – Bilgisayarınız üzerindeki her bilgiyi virüsü yazan kişiye aktaracaklardır.

4 – Kİmlik fotokopileriniz şirketiniz için özel evraklarınız müşteri listeleriniz muhasebe kayıtlarınız kredi kartı numaralarınız banka hesaplarınızı sahibi ile paylaşacaklardır.

5 – BÜtün bunları ben kullanmıyorum diyebilirsiniz. Ben yanlızca internete giriyorum. Chat yapıyorum msnde konuşuyorum diyede düşünebilirsiniz. Bu tip bir düşüncedeyseniz 6 nolu maddeyi okuyunuz.

6 – Modeminiz aracılığı ile bilgisayarınıza bir ip adresi bir numara ataması yapılır internet operatörünüz tarafından bu atama sonrası hangi numaranın hangi bilgisayara aktarıldığı operatörün bilgisayarında kayıtlı olarak tutulmaktadır. Siz arasanız vermezlerde bir savcılık işlemi olduğu zaman savcılık bu numaraların hangi bilgisayara atandığını bilecektir. Dİyeceksinizki bundan banane işte sorun burda başlıyor. Hacker bilgisayarınızı istediği gibi kullanıyor gitti bir bankaya saldırdı ve hırsızlık gerçekleştirdi. Yada bir devlet kurumuna saldırdı ve bunun gibi binlerce risk var ve hacker amacına ulaştı evrağı aldı yada parayı çaldı yada başka bir amaç bu olay sonrası savcılık yolu ile çıkarılacak kararda sizden hesap sorulacaktır.

7 – İştebu sebeble komşularınızla ortak internet kullanmaktan kaçınınız. Diğer bir olay ise profesyonel bilgisayarcılar ile çalışın. Evindeki bilgisayarları yapıp kendine bilgisayarcı ünvanı atayan kişiler bu aşamada sizi zarara uğratacaklardır.

8 – Crackli keygenli antivirüslerin hepsinde bu anlattığım rootkit sistemi mevcuttur. Arkadaşlar bu tip yazılımları yapan hiç bir firma aptal değildir. Microsoft bu tip sistemleri gerçekleştirebilmek için milyonlarca dolar arge masrafı yapmaktadır. Yine şirketinde bulunan mühendisler bu teknolojiyi en iyi nasıl yaparız diye uzun uğraşlar vermektedirler. Keza yine antivirüs programları milyonlarca dolar arge ile antivirüs geliştirmektedirler. Bu sektör emek sektörü olduğu için her satılan ürünün arkasında bu işten evine ekmek götüren insanların olduğunuda hatırlatmak isterim. Bu tip sistemleri çalmak hem ayrıntılı olarak verdiğim örneklerle sizler için zararlı ve dini olarakta hak yemek demektir.Sistemi ister siz kurun isterseniz göz yumun yinede hak yemektir.

9 – Bu tip sistemlere verecek paranız yoksa gelişimsel alternatifleri ücretsiz mudaillerini seçmenizi özellikle öneriyorum. Örneğin Linux versyonları ve kurulumları içinde sizlere çeşitli anlatımlarda bulundum. Bu sistemleride sitemizden edineceğiniz videolu anlatımlar ile kurabilir ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Risklerimizi bu şekilde aktardıktan sonra windows xp pro kurulumunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İnternet üzerinde microsoft windows xp pro cd sinin paylaşımını durdurmuş durumdadır. Bu sebeble daha önce mirosofttan indirilmiş microsofttan paylaşılan cd için bizimle iletişime geçiniz.Videolu anlatım içinde sorun yaşayan arkadaşlar yardım almak için telefon numaralarımızda bize ulaşabilirler.

Yasal Cd irtibat Tel : 0506 464 97 69

Windows Xp Pro Videolu Anlatımı

Evet Arkadaşlar bir konumuzun daha sonuna geldik sizlere bursa-bilgisayar.com aracılığı ile bendeniz Yunus Emre Talay olarak ayrıntılı windows xp kurulum anlatımını yaptık. Diğer işletim sistemleri içinde varolan işletim sistemi isimleri altından ayrıntılı kurulumlara ulaşabilirsiniz. Konularımızı beğendiyseniz bizi facebookta paylaşın ve grubumuzuda beğenirseniz memnun oluruz. Diğer makalemizde görüşmek dileğiyle.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available