Windows 8 İşletim Sistemi Videolu Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu haftaki konumuzda sizlere Aracılığı ile bendeniz Yunus Emre Talay olarak sizlere windows 8’in ayrıntılı olarak videolu görsel ile anlatımını gerçekleştiriyorum. Sizde bu windows 8 kurulumu ve cd sini kendi bilgisayarınıza indirerek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi windows 8 microsoftun en son çıkarttığı işletim sistemi ve ilk incelemelerime göre windows 7 den izler taşıdığını sizlere söylüyebilirim. Microsoft firması windows 8 işletim sistemini windows 7 nin üzerinde birkaç farklı değişiklik yaparak dizayn etmiştir. Bu sebeble içeriğinde çok büyük farklılıklar yoktur. İçeriğinde sıkça kullandığımız başlat menüsünün kaldırıldığı windows 8 işletim sisteminin bir çok çevrelerce olumsuz karşılanmıştır.

Windows-8-Metro-logo

Windows 8 işletim sistemi windows 7 işletim sistemine göre çok stabil ve hızlı çalışan bir işletim sistemidir. Windows 8 işletim sisteminde görev çubuğu ve denetim masasında bir kaç görünümde değişiklik olduğunu buradan sizlere söylemekte fayda görüyorum. Ancak indirip denemek istiyorsanızda kurulum yaparak denemenizi özellikle tavsiye ederim. Çünkü şuan sizlere windows 8 işletim sistemi üzerinde yazmaktayım. Windows 8 işletim sistemi ilk yayınlandığı tarihlerde 29 türk lirasına yükseltme yaomak isteyen kişilere sunuldu. Birçok arkadaş bu kampanya sayesinde varolan işletim sistemlerini bu kampanyada faydalanarak windows 8 işletim sistemine dönüştürdüler. Microsoftun diğer bir kampanyasında ise yeni bilgisayarlarınız ile windows 7 satın aldıysanız sunduğu kampanya ile bu satın alınan windows 7 işletim sistemini yine yükseltme yaparak çok cüzzi bir fiyata windows 8 işletim sistemi ile değiştirebilirsiniz.

win-8-start

Ben bu makalemde sizlere windows işletim sisteminin virtualbox sanallaştırma yazılımı üzerinde nasıl kurulduğuna dair bir yazı ve görsel eğtim videosu yayınlamak istedim. Sitemiz aracılığı ile windows 8 in 90 günlük ücretsiz sürüm dvdsinide indirebileceksiniz. Bu sayede 90 gün windows 8 işletim sistemini bilgisayarınızda kurulum yapıp ücretsiz olarak deneyebileceksiniz. Dediğim gibi kurmak denemek isteyen arkadaşlardansınız özellikle tavsiyede ederim başlat menüsünün olmamasıda gözünüzü korkutmasın sitemizde bulacağınız windows 8 başlat menüsü nasıl yüklenir başlıklı konuda ücretsiz bir başlat menüsü bulabilecek yüklediğinizde windows 7 den alıştığınız başlat menüsüne windows 8 işletim sistemindede sahip olaibleceksiniz. Görsel olarak geliştirilen güel bir işletim sistemi windows 8 arayüzüne .net platformu sayesinde bir çok içerik eklenebilecek bir özelliğe sahip.

İşletim Sisteminin Özellikleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

Windows 8 works on the same hardware that powers Windows 7:

İşlemci : 1 gigahertz (GHz) yada daha yüksek
RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) yada 2 GB (64-bit)
Harddisk alanı: 16 GB (32-bit) yada 20 GB (64-bit)
Ekran Kartı: Microsoft DirectX 9 destekli bir ekran kartı

windows-8-desktop1

Şimdi sizlere işletim sistemini nereden indireceğinize dair bir link vermek istiyorum ki böylece windows 8 işletim sistemini hemen indirip kendiniz kurabileceksiniz. Windows 8 işletim sistemi dvdsi 90 günlük ingilizce olarak gelmektedir. Ancak daha sonra dil bölümünü güncelleyerek windows 8 işletims sistemini hemen türkçeye çevirebileceksiniz. Ayrıntılı olarak faydalanmanız için bu şekildede dili nasıl değiştireceğinize dair bir makale yayınlayacağım. Alt bölümde dvd nin indirme linkini bulabilirsiniz.

İndirmek İçin:

Bu bölümde arkadaşlar sizlere x86 ve x64 mimarileri için ayrı ayrı linkler veriyorum ancak bu linkleri indirebilmek için öncelikle bir messenger hesabınız olmalı ve bu hesabınızla verdiğim linklere tıkladıktan sonra bu msn hesaplarınızla açılan sayfadan oturum açmalısınız. Oturum kısmının ve oturum açtından sonraki kısımları sizlere resimli olarak alt bölümde yayınlıyorum. Uygularsanız 90 günlük deneme versyonunu indirip hemen kuruluma geçebilirsiniz.

İlk olarak alttaki indirmek istediğiniz mimariye ait linklere tıklıyorsunuz.

Windows 8 X86 32 Bit

Windows 8 X64 64 Bit

Evet arkadaşlar yukarıdaki linklere tıklıyoruz ve alt bölümdeki ekran karşımıza geliyor.

EkrenGoruntusu-1

Bu bölümde msn adresinizive şifrenizi yazdınız ve giriş yap yani ” Sign in ” Butonuna bastınız ve alt bölümdeki ikinci ekran karşınıza geliyor.

EkrenGoruntusu-2

Bu ekranda 90 günlük sürümü indirmek için ” Continue ” Butonuna Basıp İşletim sistemini indirmek istediğimnizi iletiyoruz microsoft’a.ve alt bölümdeki ekran bizi karşılıyor.

EkrenGoruntusu-5

Bu ekranda java programının çalışması için bazı işletim sistemlerinde soru sorar Sizdede sorarsa ” Run”‘a basarsanız ayrı bir pencerede bir program açılarak dvd kalbını nereye kayıt edeceğinizi sorar kayıt edip indirmeye başlarsınız. Evet arkadaşlar indirme işletim her iki versyon içinde aynı şekilde seyretmektedir.

İşletim sistemini benim gibi virtualbox sanallaştırma yazılımında kurmak ve denemek için alt bölümdeki linke tıklayıp ayrıntılı kurulumunu görebilirsiniz.

http://bursa-bilgisayar.com/virtualbox-ile-sanal-makina-uzerine-isletim-sistemi-kurulumu.html

Windows 8 işletim sistemi nasıl kurulur. Ayrıntılı anlatımı.

Evet arkadaşlar windows 8 kurulumumuz bukadar bu hafta sizlere Bursa Bilgisayar Aracılığı İle Bendeniz Yunus Emre Talay olarak windows 8 işletim sisteminin kurulumunu sizlerle paylaştım. Umarım sizlere faydam dokunmuştur. Takıldığını biyer olursa kurulum ve sonrası için telefon numaramdan bana ulaşarak türkiyenin neresinde olursanız olun destek alabilirsiniz. Saygılar sevgilerle.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available