Siteleriniz İçin Anahtar Kelime Yoğunluğu

Merhaba arkadaşlar bu makalemde siteleriniz için anahtar kelime yoğunluğu için bir kaç örnek vermek istiyorum.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Arama motorlarında yükselmenin en temel yolu arama motoru optimizasyonunu düzgün yapılmasıdır. Bunun için ger sitenin Seo uygulaması kaçınılmaz bir zorunluluktur.
SEO uygulamalarında en önemli özelliklerden biri anahtar kelime yoğunluğudur. Yapılan araştırmalara göre Google’da arama yapanların %80′i, aradığı konuyu bir cümle ile anlatmak yerine sadece bir kelime kullanarak aratmaktadır. (“güzellik siteleri” yazmak yerine “güzellik” yazmak gibi) Ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ilk önce çıkan sonuçlardan ilk sıradaki siteye girmektedirler.

Yapılan bu araştırmalar sitelerimizin ziyaretçi yoğunluğunu arttırmadaki ana neden olarak arama sonuçlarında yükselmemizi bir zorunluluk olarak ortaya koyar. Fakat site içeriğimizden farklı anahtar kelimelerde spam yaparak yükselmeye çalışmak sandbox’a düşme nedeni olabilir.

Böyle hilelere başvurmak yerine, anahtar kelimemize göre, özgün makalekerle içerik sağlayıp, içeriğimize uygun backlik inşası ile arama motorlarında yükselmek, en sağlıklı ve doğru olanıdır.

Genel kabul görmüş anahtar kelime yoğunluğu; toplam içeriğe oranla % 2–5 civarıdır. Ancak bu oran anahtar kelime durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Sitenizdeki anahtar kelime yoğunluğunu buradan kontrol edebilirsniz.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available