Paypal ve Hak Talebi Konusunda

Merhaba belk biliyorsunuzdur belkide bilmiyorsunuz ama ben yinede yazıyorum.

Dünyaca ünlü alışveriş sitesi ebay’in yan kuruluşu olan paypal üyelerine internet üzerinde güvenli alışverişin yolunu gösteren kredi kartınızı içerisine tanıttıktan sonra para aktarımı gerçekleştirip yada yada direk paypal hesabı olan biri ile irtibata geçip para aktarımını gerçekleştirebiliyorsunuz artık öyle bir duruma geldiki paypal hesabı olmayan neredeyse yok gibi evrensel banka gibi oldu dünya bankası 🙂

Sizde rahatlıkla paypala üye olabilir ve verdiği hizmetlerden faydalanabilirsiniz.Türkçe hizmetinin yanısıra çok kaliteli bir kuruluş oludğunu bilmenizi isterim.

Öncelikle burada bahsetmek istediğim konu paypal aracılığı ile alışveriş yaptığınızda paranız kredi kartınız vasıtası ile paypalın havuz hesabından müşteirnin paypal hesabına direk aktarılır. Böylece sizde güven içerisinde alışveriş yapabilirsiniz evet güven içerisinde çünkü paypal tüketiciyi ve Üreticiyi yada satıcıyı güven altına alan bir kurumdur.

Burada bahsetmek istediğim şey paypal ile göndereceğiniz ücretlerin belirli ürün kapsamında geri dönüşü vardır nasıl yani paypaldan digital dünyada bir satıcıya ürün için para gönderdik ve ürün elimize ulaşmadı o halde hemen hak talebi oluşturmamız gerekiyor işte paypal bu konuda paranıns ize belirli şartlar dahilinde dönmesini sağlar işte ben bu şarlardan bahsedeceğim.Paypalın internet üzerinde sizi korumadığı ürün ve hizmetleri burada açıklayacağım.PayPal Alıcı Koruması yalnızca gönderilebilen belirli fiziksel mallar için yapılan PayPal ödemeleri için geçerlidir.


Dijital Ürünler
Hizmetler
Mülk dahil olmak üzere emlak
İşletmeler
Motorlu taşıtlar, motorsikletler, karavanlar, uçak ve botlar dahil olmak üzere araçlar
Özel üretim ürünler
Uçak biletleri dahil olmak üzere seyahat biletleri
Kabul Edilebilir Kullanım Politikası ile yasaklanmış ürünler
Elden teslim ettiğiniz veya aldığınız ürünler
eBay’in Yasaklanmış veya Kısıtlanmış Ürünler Politikası’nı ihlal eden ürünler
İmalatta kullanılan sanayi makineleri
Ön ödemeli kartlar veya hediye çekleri dahil olmak üzere nakit eşdeğeri ürünler
PayPal Doğrudan Ödemeler
Sanal Terminal Ödemeleri
Kişisel Ödemeler

Bunun dışında kalan herşey için paypala hak talebi oluşturabilir ve onlara olay ile ilgili blgilendirme yazısı yazıp isterseniz türkçe isterseniz ingilizce sorunuzu çözebilirsiniz. Paypal siz hak talebi oluşturduğunuz anda satıcının hesabını bloke etmektedir ve ortalama 30 günlük bir süre zarfında size kesin sonuçla dönmektedir.

Aldığığınız ürün için ürün alım tarihinden itibaren 45 günlük süre zarfı içinde itiraz edip paranızı talep edebilirsiniz. Ancak benden size tavsiye bu süre zarfında alışverişler için kullandığını kredi kartınızın bankasınıda bu konuda haberdar edip gerekiyorsa onlardanda aracı olmalarını istemeniz sizi dahada garanti altına alacaktır. İşin özü olayı tek taraflı algılamayın ama paypalda babanızın oğlu değil belki olumsuzda karar verebilir bu yüzden eşşeği sağlam kazığa bağlamak iyidir hacı 🙂

Mutlu günler dilerim dilerim internet üzerinden alacağınız ürünler için hiç bir zaman yüzünüz asılmasın sevgiler saygılar.

Yunus Emre Talay.

Makalelerimi alıp çalıp kullanan arkadaşlara iki çift sözüm var alın kullanın silin değiştirin ama unutmayın öbür dünyada önüme geleceksiniz.Tek taraflı değil unutmayın.

kendinizi alacağınız ürünler için güven içinde h

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available