Linux Kullanmak İçin On Neden

Merhaba arkadaşlar bu makalemde linux işletim sistemlerini kullanmak için on neden arayacağım. Aslında içeriğine aşık olduğum linux’u bütün dünyanın kullanmasını istiyorum. Nedenmi çünkü linux özgürlüğün ötesini veren eşsiz bir sistemdir. Bir sistemin size değer verdiğini sizin için herşeyi serbest bıraktığını görüyorsunuz. Gelelim bu 10 nedene.

1- Linux özgürlüktür.

2- Linux iyi bir öğretmendir.

3- Linux hep bana hep bana demez. Kullanıcı dostudur.

4- Cep yakmaz kese dostudur. Kapitalist sisteme bir baş kaldırıştır.

5- Anlayacak olanı hırsızlıktan uzak tutar. 500 600 $ sistemlerin aksine sizi çalmaktan uzak tutar.

6- Linux Jet gibidir. Kullandıkça Hızlanır. Yavaşlamaz.

7- Linuxta yeni gelişen cloud sistemler sayesinde bütün oyunlar çalışabilmektedir.

8- Linux’ta her bireye bir yer bulunur. Diğerlerinde paran varsa varsın yoksa yoksundur.

9- Linux camiası yardım severdir paylaşımcıdır. Candır Topraktır.

10- Kurarsın sistemi extra hiç bir gereksinime gerek duymaz. Direk ofis belgelerini açar çalışırsın. Direkt internete girersin surf yaparsın. Yüz binlerce program arşivinden ücretsiz süre kısıtlaması olmadan program indirir kullanırsın.Crack keygen serial ile uğraştırmaz seni. Kaynak kodları açıktır. Güvenilirdir.

Aklıma bir fikir geldi dersin. İşte o an sorarsan kendine bunu nasıl yaparım diye. Artık sende geliştiriciliğe ilk adımını atmışsın demektir. Linux bir yaşam biçimidir. Denemek için windows ile yanyana kurarsın sonra windows’u siler bir daha yüklemezsin.

Linux bir zincirdir. Linux atomdur. Linux bir kuramdır. Linux aşktır. Linux Bir Kütüphanedir. Linux diyorumya anlatılmaz yaşanır.

İnternette yorumlar okuyorum. Diyorlarki linux şöyle kötü bole kötü ya kardeşim biz burada geliştirmekten gelişmeyi hayat felsefesi olarak görmekten bahsediyoruz. Adamın en iyi bildiği şey yatmak uyumak. Kendine katmayı seviyorsan katıl 1 gün geçtiğinde 2.gün herşey aynı kalıyormuki sende aynı kalasın. Gelişeceksin sende sistem gibi gelişmek istiyorsan linux kullanacaksın. Ne çamur atıyorsun sisteme senin tembel olduğunu biliyoruz zaten okurken anlıyoruz sözlerinden.

Nedemişler;

Bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

Bütün takipçilerimizi linux dünyasına bekliyoruz çok yakında 300 ayrı linux sisteminin tektek kurulumunu anlatacağız. Bizden Ayrılmayın linuxla yüzünüzgülecek.

Bursa-Bilgisayar.com’dan Saygılar sevgiler. Bendeniz Yunus Emre Talay.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available