Eaccelerator Log Nedir Eaccelerator Ne İşe Yarar

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde size eaccelerator_log ne işe yarar bunu aktarmaya çalışacam umarım sizlere faydam dokunur. Dokunursa size faydam bir allah razı olsun deyin kafidir. Evet konumuza dönelim linux sunucularda ve işletim sistemlerinde kullandığımız programların herhangi bir sorun veya hata ile karşılaşması durumunda ilk bakacağımız yer ile ilgili bu gün değineceğimiz konu eaccelerator_log kendisi sunucunun yükünü hafifletmek üzere yazılmış bir ek programdır. Windows üzerinede versyonları geliştirilmektedir. Mantık olarak sunucularda daha önce işlenmiş verinin tekrar tekrar işlenmesini önlemek üzere daha önce işlenmiş olan verinin bir kopyasını havuza gönderir ve ikinci kez aynı sorgu oluşursa önce havuzdan sorgu yapılır bulursa havuzdaki veri çekilir bulamazsa sorgu gerçekleşir. Gerçekleşen sorgu tekrar havuza kaydedilir ve böylece ikinci sorguda tekrar işlem yapılmaz direk havuzdan veri alınır.

Kısaca eaccelerator hakkında :

Eaccelerator PHP programlama dili için MMCache uzantısı elde edilen bir PHP hızlandırıcıdır. Eaccelerator bir bayt önbellek sağlar. Eaccelerator açık kaynaktır ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.Bir PHP komut dosyası ile erişilen bilgiler her zaman, PHP tarafından ayrıştırılır ve bayt kod komutuna derlenir.

Eaccelerator Kurulduktan sonra, derlenmiş bayt kodu optimize eder ve paylaşılan bellek veya disk veya her ikisi içinde bu veriyi önbelleğe alır. Komut dosyası derlenmiş olan veri varsa bir komut dosyası için sonraki istekler üzerinde sorgu gerçekleşmez, Eaccelerator önbelleğe bayt koda erişir. Bu tekrar ayrıştırma ve derleme performans yükünü önler. Eski eaccelerator sürümlerinin bazıları kaynak kodu kapalıydı ancak şuan böyle bir sorun ortadan tamamen kalkmıştır.

Eaccelerator Log : Sunucuda yada bilgisayarınızda Eaccelerator kurulumu veya kurulum sonrası olası yaşanabilecek bütün hata ve sorunları ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz bir kayıt türüdür.

Ancak ben xcache’i öneririm keza onun üzerine cache sistemi tanımıyorum ince ayarlarını konfigüre edebilecek bir profesyonel arkadaşınız varsa yaptırın ve seyredin tadından yenmez.

Bursa Bilgisayar’dan Saygılar Sevgiler.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available