WordPress İçin Kurulmasını Önerdiğim 10 İyi Eklenti

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde wordpress’de kurulmasını önerdiğim gerek kullanılışı açısından gerekse çalışma performansı açısından gerçekten işinize yarayacağınızı düşündüğüm 10 eklentiyi sizlerle paylaşacağım.

Akismet: Günlüğünüzü spam yorumlardan korumaya yarar. Fakat günlüğünüzün trafiği arttıkça tek başına yeterli olmayacaktır.
Clean Archives Reloaded: Okurlarınıza yazdığınız yazıların aylık olarak dökümünü vermeye yarar. Eklentiyi kurduktan sonra göstermek istediğiniz sayfaya köşeli parantez içerisinde cleanarchivesreloaded kodunu yapıştırmanız yeterli.
Contact Form 7: İletişim formu oluşturmaya yarar. Eklentiyi kurduktan sonra göstermek istediğiniz sayfaya köşeli parantez içerisinde contact-form 1 “İletişim formu 1″ kodunu yapıştırmanız yeterli.
Google XML Sitemaps: Google’ın site içeriğinizi kolay kaydetmesine yarar.
Sharedaddy: Yazılarınıza sosyal medya paylaş butonu oluşturmada kullanılır. Bu eklentinin bir çok alternatifi bulunmaktadır.
StatPress Reloaded: Sitenizin istatistiksel bilgilerini (ziyaretçi hareketlerini) görebileceğiniz bir eklentidir.
WP-PageNavi-LightWord: Günlüğünüzün sayfaları arasında kolay dolaşılması için önceki yazılar ve sonraki yazılar yerine sayılarla sayfalama işlemi yapmaya yarayan bir eklentidir.
WP-PostViews: Yazılarınızın okunma sayılarını görebileceğiniz ve isterseniz de ziyaretçilerinize gösterebileceğiniz bir eklentidir.
WP SyntaxHighlighter: Yazılarla kodları birbirinden ayırmaya yarayan bir eklentidir. Kodlarınızı çerçeve içine alır ve isterseniz satır satır numaralandırır.
Contextual Related Posts: Okurlarınıza bulunduğu yazının benzerlerini yazıların etiketlerinden faydalanarak gösteren bir eklentidir.

Yararlı olabileceğini düşündüğüm ve kendiminde kullandığım 10 wordpress eklentisini sizlerle paylaştım. Sizler için eklentilere ulaşabileceğiniz linkleride konu içerisinde paylaştım başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bursa-bilgisayar.com’dan mutluklar dilerim

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available