Windows Bir Sunucuda İp Bloklama

Merhaba Arkadaşlar,

Administrator Tools – Routing and Remote Access Bölümüne girip, aşağıdaki makinanın host adı’nın bulunduğu ve kırmızı yazan kısıma sağ tuşla tıklayıp Configure denir, sistem Windows Firewall ve ICS hizmetini durdurmanızı hatta dursa bile disable yapmanızı ister. Bu nedenle Başlat – Çalıştır – services.msc yazılarak servislere girilir. Servislerden yukarıda belirtilen servis durdurulur ve Disable olarak işaretlenir.

Tekrar Routing and Remote Access bölümüne giriş yapıp tekrar Configure denir, çıkan menüde Custom Configuration seçilir, açılan Menüden Lan Routing seçenği seçilir.

Aşağı doğru açılan menüden, IP Routing – General sekmesindeki – Local Area Connection ( ethernet kartının adı ) sağ tuşla Properties yapılarak açılan menüden Inbound Filter sekmesine tıklanır. New seçeneği ile belirtilen IP Adresi girilir. IP adresi bir tane ise altına girilecek subnet mask : 255.255.255.255 olacaktır. Eğer 1 c class IP blocklanacak ise IP adresinin sonu 0 yapılır ve netmask 255.255.255.0 olarak girilir.

IP blocklanmış olur.

Saygılar,
Admin

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available