Otomatik Program Kuran Program

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere sık kullandığınız programları tekrar kurma yada güncelleme derdinden kurtulmak için kolay bir yöntem anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi program kurulumları hem zahmetli hemde bir çok gereksiz ve istenmeyen eklenti ile geliyor kurulumda dikkat etmediğinizde bilgisayarlarınız kısa zaman içinde çölüğe dönüyor ve yavaşlıyor bu yazılım üreticisi için çok önemli değil zaten madde ön planda bir dünya olduğu iin sizi düşünen çok fazlada kimse yok. İşte bütün bu dezavantajları bir kenara bırakan bir programı sizlere tanıtacağım bu makalemde çeşitli fonksiyonları ile benzerlerinin manual kullanımı için daha önceleri yine yabancı yazılımcılar tarafından geliştirilmişti. Bu yazılımın farkı ise sürekli güncel yazılımları içeriğinde barındırması ve kurulan yazılımları bilgisayarınızın diline göre algılayıp kurması yani asrın güzel icatlarından biridir.

Programımızın ismi: Ninite

Web Sitesi: http://www.ninite.com

Program Hakkında:
Ninite içeriğinde online ve ofline yani çevrimiçi ve çevrim dışı yükleme olanağına sahip lider yazılımlardan biridir. Bizde siz değerli takipçilerimize bir katkımız olsun istediğimiz için sizlere birkaç fare hareketi ile dilediğiniz programları kolay şekilde otomatik kurmaya davet etmek için bu konuyu hazırladık.

Kullanımı:

Unutmadan tekrarlıyayım programlar sizin tarayıcınızın diline göre kurulur. Yani türkçe tarayıcınız varsa türkçe yada hangi dilde varsa o dilde kurulur.

Alt bölümde göreceğiniz resimlerde kurmak istediğiniz Programların isimlerinin yanında bulunan tikleri işaretliyorsunuz.

ninite

Ardından Get İnstaller yazılı yeşil butona basıyorsunuz.

Seçtiğiniz programlar bir sonraki ekranda yanyana küçük simgelerle gelecek ve bu yeni gelen ekranda programı otomatik kuracak olan bir dosya tarafınıza yani bilgisayarınıza yüklenmek isteyecektir. O dosyayı masa üzerine yada dilediğiniz bir klasöre kayıt edin ve çalıştırın. Dosyamızı birkez indirmeniz kafidir dilerseniz dilediğiniz kadar bilgisayarda kullanabilirsiniz. Program en güncel versonu kuracağı için sizin elinizdeki indirdiğiniz kuru bunu otomatik algılayıp tekrar kurduğunu bilgisayarda programların engüncel son çıkmış versyonlarını kuracaktır.

ninite2

Resimdeki dosyamızı masa üzerine aldıktan sonra çalıştırıyoruz. Yeni inen program aslında bir gibi değil portable program yani kurulumsuz çalışıyor bu sebeble bilgisayarınıza extra bir reklam yazılımı veya dosya yüklemiyor dikkat ettiğim akdarı ilede çok temiz bir sistem sistem kaspersky ve mcafee antivirüs ile denenmiştir tertemiz gözü kapalı kullanabilirsiniz.

Programı çalıştırdığınızda alttaki pencere gibi bir pencere açılacaktır.

ninite3

Programda bilmeniz gerekenler şunlar yukarıdaki resimdede göreceğiniz gibi program açılınca yukarıdaki pencere geliyor ve içerisinde kurmak istediğiniz programlar sırası kurulmaya başlıyor. Burada önemli olan şu eğerki program içerisinde skip gibi bir yazı görürseniz yada program kurulmazsa sonuna kadar bekleyiniz. Son programın kurulmasından sonra eğer kurmadığı program varsa retry install gibi bir yazı görüceksiniz programın başlık bölümünün altında bu yazıya tıkladığınızda kurulmayan program kurulacaktır. Bu arada şunuda açıklıkla dile getiryim yeni programlar windows güncelleştirmelerinin en sonu bilgisayarınızda yüklü ise sorunsuz yüklecektir.

Örneğin şöyleki Kullandığınız işletim sisteminin xp olduğunu varsayalım ve msn programını otomatik kuracak olduğunuzu varsayıyoruz. Service pack 2 kullanıyorsanız msn’in son sürümünü bilgisayara program tarafından otomatik kurulacağı için sp2 paketini kabuletmeyen msn bilgisayarınıza kurulmaz siz reinstall yada retry’yide uygulasınız yine kurulmaz unutmayınki programlar herzaman güncel sistemler için hazırlanırlar. Bu sebeble kuramazsanız bilinki sisteminizde sorun vardır. Denenmiş test edilmiş buna göre yazılmıştır. Programın ofline versyonu ve ağ üzerinden birden fazla makinalara aynı anda kurulması için versyonları bulunmaktadır. Ancak bu versyonlar için ücret ödenmektedir. Burada anlattığım otomatik kurucunun size en ufak bir ücretsel yansıması yoktur. Programlar internetten yükleneceği için kotalı kullanan arkadaşlar’a şimdiden uyarıda bulunayım. Ufak tefek pogramlarda sorun olmaz ancak ofis 2007 gibi yazılımlarda var bu programların boyutları büyük bu sebeble dikkat edin kotalı kardeşler.

Evet dostlar bir makalemizin daha sonuna geldik bendeniz bursa-bilgisayar.com’dan Yunus Emre Talay Saygılar sevgiler programı güzel günlerde kullanın.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available