Hotmail Spam Sorununa Kesin Çözüm

Merhaba arkadaşlar bu yazımda hotmail maillerine gelen istenmeyen maillerin nasıl engelleneceğine dair kısa bir makale ile sizleri aydınlatmak istedim. Bildiğiniz giib hotmail çok popüler bir mail aracı gerek bedava olması gerekse yaygınlığı ve üye olduğunuz sitelerin maillerinizi toplu olarak birbirlerine satmaları başınızı ağrıtacak bir çok mail bombardımanına sebeb olabiliyor. Şimdi bunları bir kaç yöntemle nasıl engelleyeceğiz bunu görelim.

Hotmail mail panelinizde 2 bölümlü spam koruması mevcuttur.

1-Gönderilen mail’inin engellenmesi örneğin mail@mail.com gibi.

2-Kural tabanlı engelleme örneğin jigolo sex partner kelimesini kurallara eklediğiniz an size gelen bir mail’de viagra sözü geçiyorsa direk mail’i siliyor.

Çözüm

Birinci yöntem için hotmail.com’dan mailinize giriş yapıyorsunuz.Daha sonra sağda bulunan Seçenekler’e tıklayın.Çıkan sekmelerden Diğer Seçenekler’e tıklayın,Gereksiz e-postaları engelleme başlığının altında Güvenli ve engellenen gönderenler kısmına tıklayın.Buradan Engellenen Gönderenler’e tıklayın.Karşınıza gelen boşluğa örneğin duyuru@erotik.com sitesinden spam geliyorsa buraya bu mail adresini yazın ve Listeye ekle’ye tıklayın.

1-Gönderen mail’inin engellenme bölümünün linki

https://blu154.mail.live.com/P.mvc#!/mail/options.aspx?subsection=8&n=1877181851

2-Kural tabanlı engelleme bölümünün linki

https://blu154.mail.live.com/P.mvc#!/mail/EditRule.aspx?n=199907226

Bu yöntemle kural belirleyerek istemediğiniz bir sözcüğü eklersiniz.Bu sözcük dilerseniz size spam atan mail adresinde veya gelen mail içerisinde geçiyorsa direk mail silinir.Burada en çok reklamı atılan kelimeleri yazarak spam’lardan büyük oranda kurtulabilirsiniz.Özellikle appspotmail.com gibi sürekli subdomain (ön ad) değiştiren birinci yöntemle önüne geçilemeyen spam mail’lerden kurtulursunuz.

Mutluluklar Dilerim.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available