Ehcp Özelliklerinden ve Temalarından Kesitler

Ehcp control paneli ile gönül rahatlığı ile web sitelerinizi yayımlayın aynı özellikler için ücretli panellere boşuna ücret ödemenize gerek yok.

Daha önceki yazımda temalarla ilgili bir kaç şey yazmıştım ancak ozman yeni yeni tanımaya başladığım bir paneldi şimdi ise içerisindeki irili ufaklı heryerini gezmiş görmüş bulunmaktayım.Sözümü geri aldım arkadaşlar çünkü gerçekten ideal bir panel olduğunu söyleyebilirim temaları ise kendiniz geliştirebilirsiniz kaldıki içerisinde çeşitli şahıslar tarafından geliştirilmiş bir çok tema bulunuyor.Hatta geliştirilen temalardan birisi cpanel görünümünde 🙂 ve inanın tam olarak mükemmel bir panel diyebilirim cpanel ile yada plesk ile göz önüne alınırsa başa baş bir tüketimi olduğunuda söylüyebilirim şuan içerisine 5 adet alan adı ekledim ve otomatik script kurulum programları ile kurulumları gerçekleştirdim ftp hesaplarını açtım ftp hesaplarına bağlandım web ftp yardımı ile internet üzerindede yada pc deki filezilla ilede direkt olarakda bağlantı sağlamış bulunmaktayım kolay kurulum programı ile 5 farklı scripti 5 ayrı domain altına kurdum ve denedim panel üzerinde mail işlemlerinizi yüreteceğiniz mail yönetim programları mevcut bunlardan bir tanesi olan roundcube her refresh’te giriş sayfasına geri atıyor ama çözülemeyecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum yazılımsal sorunlar diyebilirim panellerle uğraşan bir programcı için sorun olacak şeyler değiller. Panelin içerisinde bulunan diğer mail programı sayesinde eklediğim mail ile deneme yaptım ve mail gönderdim sorunsuz olarak çalıştığını gördüm SquirrelMail mail hesabı eklemeniz inanılmaz basit ve aynı alan adı ekliyormuşsunuz gibi 30 saniye içinde mail oluşturabiliyorsunuz panelin en güzel yanıda sanırım bu olsa gerek Easy add domain kısmından bir kaç saniye içerisinde hemen alan adı ekleyerek name server ve diğer yapılandırmaları (panel içerisindekileri) gerek duymadan alan adı ekleyebiliyor ve sitenizi açabiliyorsunuz. Easy add domain kısmından eklediğiniz alan adınızın ftp kullanıcısını ve panel kullanıcısını kendisi otomatik oluşturmakta ve domain adınız ftp kullanıcı adınız domain adınız panel kullanıcı adınız domain şifreniz panel kullanıcı şifreniz domain ile beraber girdiğiniz şifreniz yine ftp kullanıcı şifreniz olmaktadır ve bunlar için kesinlikle en ufak bir çaba göstermiyorsunuz hemen ekleniyor ve pürüz çıkartmıyorda diyebilirim. Bunun yanı sıra panel içerisinde reseller oluşturmaya yarayan diğer panellerden eksik yanı olmayan bir bölümde görecesiniz buradan müşterileriniz için bölümler oluşturabilir ve gerekli sınırlandırmaları yapabilirsiniz.

Panel üzerinde bulabileceğiniz diğer bir özellik ise Add domain yani manual olarak alan adı ekleyebileceğiniz bir kısım burada yapabileceklerinize değinirsem.

domainname Alan adınız
Panel username Panel kullanıcı adınız
Paneluser password panel şifresiniz
Ftp username Ftp kullanıcı adınız
Ftp Password Ftp şifreniz
Quota (Mb) Disk alanı
Upload bw(kb/s) Yükleme sınırı
Download bw(kb/s) İndirme Sınırı
email Email Adresiniz

Panelimizin bu kısmında ayrıntılı olarak ekleme yapma imkanına sahipsiniz. Anlattığım gibi panel gerçekten inanılmaz hoş özellikleri ile beni büyüledi diyebilirim. Panelin engüzel özelliklerinden biride gpl yani açık kaynak kod lisansına sahip olması ve dilediğiniz gibi geliştirebilmeniz. Bunun yanısıra panel içerisinde En Tr German Spanish Fr Latviešu dilleri mevcut ama her temada çalışmıyor çünkü temayı yapan kişiler farklı milleten oldukları için temaların dilini sizin editlemeniz gerekiyor buda çok kolay diyebilirim. Bunun yanısıra panel ubuntu ve debian ikilisi ile stabil olarak çalışıyor ortalama 650 mb ram kullanıyorki içinde 5 adet alan adı ekli olduğunu halde.Kısacası panel gerçekten kullanışlı bir panel ve çok işinize yarayarak aynı zamanda debian server üzerinde harikalar yaratan bir yapısı var.

Panel sizden en ufak bir çaba istemeden kendiliğinden kuruluyor. Kurulumda mysql panel şifresi vs şifreleri size soruyor ingilizce olarak kurulumu mevcut zeki bir türk tarafından geliştirilmiş harikulade bir panel diyebilirim gerçekten bu anlamda kendisine destek olarak bu paneli kullanmanız hem panelin gelişimi hemde ülkemizin yazılımın alanında attığı adımları hızlandıracaktır.

Panelin size en ufak bir extra maliyeti yok diyebilirim panelimizin içerisinde bulunan özelliklerin yanısıra sizinle paylaşmak istediğim bir yönü daha var dediğim gibi panel kesinlikle sizden ücret talep etmiyor ancak panelin sayfalarının içerisinde bulunan google reklamları sayesinde geliştirici ayakta kalmaya çalışıyor sizden ricam sizin için sakıncası yoksa bu reklamları kaldırmamanız ve gelişime en azından bu şekilde bir destek vermeniz yada geliştiricinin sitesinde olan chat bölümünden kendisi ile irtibata geçip projeye destek için bağış yapabilir ve reklamları kendisine danışarak kaldırabilirsiniz.

Geliştirici Chat bölümü

<a href="http://www.google.com/talk/service/badge/Start?tk=z01q6amlqt82qfl9d16qmmhtfm5atau8qo9smjg6a73aufpn23ctqmknn7b29sqh75tp35h24nouedgp33enu3hgj9ntdl90of0qq61020sv64r445ijmdq37ei0pra6184nn7qj7fciuipes1rmn9ijirke6k5lifrh2r65ud6o8npm10rcl7getinjlprcfuvtflvrstl7krodja52orjneg4kg" target="_blank">http://www.google.com/talk/service/badge/Start?tk=z01q6amlqt82qfl9d16qmmhtfm5atau8qo9smjg6a73aufpn23ctqmknn7b29sqh75tp35h24nouedgp33enu3hgj9ntdl90of0qq61020sv64r445ijmdq37ei0pra6184nn7qj7fciuipes1rmn9ijirke6k5lifrh2r65ud6o8npm10rcl7getinjlprcfuvtflvrstl7krodja52orjneg4kg
</a>

Gelelim panelimizin içerisindeki temalara ve görünümlerine.Örneğin Cpanel görünümünde olan teması inanılmaz değilmi sizcede.

Diğerleri

Evet arkadaşlar benden bukadar aslında panelvideolarınıda çektim ancak daha düzenlenmedim belki ileride düzenlediğimde kurulum ayarlar herşeyi sizinle paylaşırım hoşçakalın mutlu kalın.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available