Ehcp Hosting Paneli Hakkında

Merhaba arkadaşlar bütün panelleri test ediyorum belkide ileride burada yaptığım testleri sizinlede paylaşacağım ama önce biraz testten geçirmek istiyorum.

Geçen gün uzun zamandır methini duyduğum ancak denemek için zaman bulamadığım için bir panelin sitesine doğru yol aldım ve geliştiricisi Bahattin Vidinli’Kardeşimizle 5 dakikalık bir konuşma süremiz oldu kendisi gerçekten çok kültürlü nazik vede başarılı bir insan bu kadar kısa zamanda nasıl anladın bukadar şeyi derseniz öncelikle hiç bir insanın direk chat üzerinden size yardım etmesini bekleyemezsiniz özelliklede açık kaynak kodlu bir yazılım geliştiriyorsa kendisi gerçekten çok ince bir insan ona sorduğum her konuya harfiyen cvp verdi ben kendisine sizlerin huzurunda buradan birkez daha teşekkür ediyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Kendi geliştirdiği panel olan ehcp gerçekten çok güzel bir panel diyebilirim henüz yeni kurup kısa bir inceleme imkanı bulmış olmama rağmen gerçekten çok kısa sürelerde tepkime hızı ile hosting işi ile uğraşan yada kendisine yeni bir panel düşünen kişiler için çok kullanışlı olacağını düşündüğüm kolay domain ekleme yapısı kolay ftp oluşturma veritabanı oluşturma işlemleri ile çok kullanışlı ve çevik bir panel diyebilirim.

Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum ücretli panellerden en ufak bir eksiği yok yanlızca teması bir daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum oda zamanla gelişecektir eminimki elimden gelirse ve zaman bulabilirsem tema konusunda bende destekde bulunmaya çalışacağım tabi söz vermiyorum çünkü bazen başımı bile kaşıyamıyorum 🙂 Dediğim gibi sadece benim gözlemlediğim biraz daha şık bir tema ile inanılmaz hoş bir panel halini alabilir.

Evet arkadaşlar buradan deneyimlerimi paylaşıyorum olumlu veya olumsuz gerçekten kurmaya ve kullanmaya değen bir panel özelliklerini şöyle özetlemek istiyorum.

Kurulum Hakkında:

Benim geliştiricisinden öğrendiğim kadarı ile panel ubuntu ve debian tabanlı ve bu iki işletim sisteminde çok rahatlıkla kurup kullanabileceğiniz bir kontrol paneli.

Ben debian işletim sistemi üzerinde denemede bulundum kurulum inanılmaz kolay aynı adında olduğu gibi easy yani kolay kurulumlu debian minimal kurulum ilk açılışta debian olarak 10mb ram yiyor sonrasında ehcp kurulumu gerçekten çok güzel düşünülmüş diğer paneller gibi değil kurulum ingilizce ancak ilkokul çağında bir ingilizce sahibi bile yönergeleri izleyip rahatlıkla sorunlan soruları cevaplayabilir.

Kurulum sizden ufak tefek bilgiler istiyor şifreler veya tercihler gibi tamamen kendisi herşeyi yapıyor size en ufak bir sorun çıkartmadan kuruluyor.

Kurulum sonrası ilk gözüme çarpan 600 mb civarı kullandığı ram oldu standart olarak bakarsak biraz fazla ama içeriğindeki çalışan uygulamalarıda göz önüne alırsak aslında çokta fazla sayılmaz diyebilirim.

Ben açılışta iki alan adı ekledim ftp hesaplarını oluşturdum ve maillerini yapılandırdım daha sonra phpmyadmin üzerinde veritabanı oluşturup yüklemeleri yaptım daha sonra performans testine geçtim yakında sizlerle yaptığım bu performans testlerinin sonuçlarınıda paylaşacağım ancak ozamana kadar kurmayı düşünen varsa hiç tereddüt etmeden kurabilir kullanımı çok kolay ve elinizden ne gelirse gelsin yardım etmek istersenizde http://ehcp.net/ sitesinden bahattin kardeşimize ulaşın ve yardım edeceğiniz alanı kendisi ile konuşun gerçekten ülkemizinin yazılım alanında gelişmesine sizde destek olmak istiyorsanız geliştirilen uygulamalara destek olunuz lütfen. Mutlu günler dilerim.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available