Eclipse Php Kod Çalıştırma Sorunu Çözümü

Merhaba arkadaşlar The session could not be started. İn order to generate debug information,please make sure that the debugger is properly configured as a php.ini directive. Bu makalemde sizlere eclipse php kod çalıştırma sorunu çözümü adlı konuyu yayınlıyorum. Bu sorun bilindiği gibi bir geliştirici programı olan eclipsenin eklentisinden meydana geliyor aslında çözümü daha uzun ancak ben kısa yoldan sizlere yardımcı olacağım.

eclipsephp1

Bu problemimiz kodlarımızı çalıştırdığımızda olası oluşabilecek bir hatayı göstermek için debug bölümünü yapılandırmamızı istiyor. Bu bölümü php.ini dosyamızdan yapılandırmamız için bize yöner iletiyor. Ancak bu sorunun çözümü debug bölümünü kökten kapatmakla kısa yoldan çözülüyor. Çünkü php yorumlayısı zaten bir sorun olduğunda sistem içerisinde kod bölümünde hata iletisini gösteriyor. Bu sebeble tekrar bir kayıt oluşturmasına gerek yok.

Bu konuyu özellikle wamp xampp vs açık kaynaklı localhost kurulumu yapmış kullanıcılar için açtım. Kendi yağptığım gerekli tanımlar alt bölümdeki gibidir.

Ayarlarım:

Execution Path: C:\xampp\php\php.exe
PHP in file: C:\xampp\php\php.ini
SAPI: CLI
PHP debugger: Zend Debugger

Daha sonra programımızı açalım ve kodu çalıştma bölümünden yani yeşil play düğmesinin kenarındaki oktan run configuration bölümüne tıklayalım alttaki resimdede göreceksiniz.

eclipsephp2

Açılan yeni penceremizde ayar bölümünde bir tikli seçenek var display debug information when running Bu seçecek bizi ilgilendiren seçenek alt bölümdede görüyorsunuz.

eclipsephp3

Bu seçeneği display debug information when running devre dışı bırakıyorsunuz.

eclipsephp4

Sonra php eklentimiz sorunsuz olarak çalışmaya başlayacaktır.Alt bölümdede görebilirsiniz.

eclipsephp5

Sorunun çözümü kendime aittir hiç bir makale yada benzeri bir sorun çözümünden faydalanılmamıştır. Zaten internettede çözümüne dair en ufak bir konu yoktur.Bu sebeble alıntı yapacak olan arkadaşlar sayfayı kaynak olarak gösterirlerse hakkımı helal ederim.

www.bursa-bilgisayar.com’dan Yunus Emre Talay Saygılar sevgiler. Takılırsanız yazarsınız memnuniyetle zaman oldukça cevaplarım.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available