Debian İşletim Sistemi Videolu Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere debian işletim sisteminin ayrıntılı olarak kurulumunu anlatmak için videolu bir görsel hazırladık. Sitemizde bütün işletim sistemleri ve açık kaynak programların ayrıntılı anlatımlarını bulabileceksiniz. Videolu görselleri video paylaşım siteleri üzerindende izleyebileceksiniz. Bildiğiniz gibi debian işletim sistemi linux işletim sistemleri arasında çok iyi bir yere sahip ve çok stabil bir işletim sistemidir. Bizde bu makalemizle debianın hakettiği yeri bulması için debian işletim sisteminin format ve kurulumuna dair bir anlatım hazırlamak istedik. Aslında linux işletim sistemi sizinde bildiğiniz gibi insanların yazılımcılık sektöründe gelişmesi veya geliştiricilere destek vermeyi kendine ilke edinmiştir. Bu sebeble hazırladığımız bu veya diğer videolar aracılığı ile bizde bu ilkeleri sevdiğimizi ve kabullettiğimi göstermiş bulunuyoruzki ülkemizde bu alanda kendini geliştirmek isteyen kardeşlerimize bir katkımız olsun bu sayede ülkemizde yazılım alanında kendini geliştirip daha iyi noktalara gelsin bu sebeble sitemizde uzun bir zaman reklam veya reklam amaçlı bir hizmet ayayunlamayı düşünmüyoruz.

Sizlerde bir geliştirici olabilir yada geliştiriciliğe destek vermek ayda geliştirilen bir programın kurulumunu öğrenmek bunun yanısıra geliştirilen programları kullanmak istiyorsanız sitemizdeki videolu görsellerden programlarına yrıntılı kullanımlarına dair açıklamaları bulabilirsiniz. Kendinizi bu sektörde geliştirmek içinde ilgili adresleri yine sitemiz aracılığı ile paylaşmayı düşünüyoruz. Sözü çok fazla uzatmadan debian işletim sistemi kurulumunın videosuna geçmek istiyoruz. Öncelikle video öncesi video içerisinde kullandığımız cd kopyasının iso kalıbını indirip sahip olabileceğiniz adresleri burada paylaşmak istiyorum.

Paylaştığımız linkler gnu lisansı ile ücretsiz olarak bütün dünyaya dağıtılmaktadır. İster geliştirici olun isterseniz olmayın indirip kurup kullanabilirsiniz.

Debian İşletim Sistemini İndireceğiniz Adresler

İlk adresimiz dünya üzerinde debian işletim sistemini barındıran bütün ülkelerdeki adresleri görmek için

http://www.debian.org/CD/http-ftp/

İkinci ve üçüncü adreslerimiz ise türkiyedeki türk paylaşımcıların adresleridir. Bu çerçevede yer alan herkeze yıllardır yaptıkları karşılıksız paylaşımları için teşekkürederiz.

ftp://ftp.tr.debian.org/debian-cd/

ftp://ftp.linux.org.tr/debian-cd/

Debian işletim sistemini yukarıda verdiğimiz linklerden girip 1.cd yi bilgisayarınıza indiriyoruzsunuz. Kurulum için sadece 1.cdyi indirmeniz yada dvdyi indirmeniz kafidir. Diğer cdler ilave programlar ve güncellemelerden ibarettir. Biz kurulumu 1.cd üzerinden virtualbox sanallaştırma yazılımı kullanarak kurduk.Sizler dilersiniz virtualbox ile dilerseniz direkt olarak sistemi bilgisayarınıza kurup kullanabilirsiniz.

Sizde virtualbox ile kurulum yapmak isterseniz yine açık kaynak camiasında ücretsiz dağıtılan virtualbox yazılımını ücretsiz olarak indirip alt bölümde verilen makalemizden kurulumunu ayrıntılı şekilde yapabilirsiniz. Yakın zamanda sitemizde virtualbox sanallaştırma yazılımı için ayrıntılı bir görsel eğtim yayınlayacağız takip ederseniz faydalanabilirsiniz.

http://bursa-bilgisayar.com/virtualbox-ile-sanal-makina-uzerine-isletim-sistemi-kurulumu.html

Debian işletim sistemi kurulumu için alt bölümdeki videomuzu dilediğiniz gibi izleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Video çekimlerinde mikrofonla ilgilib ir sıkıntı yaşadık bu sebebten dolayı şimdidien özür dileriz.

Debian işletim sistemi videolu kurulum anlatımı.

Bendeniz bursa-bilgisayar.com’dan Yunus Emre Talay Diğer linux kurulumlarının ayrıntılı anlatımları için diğer kategorilerimizi kontrol ediniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürederiz.Konularımızdan faydalandıysanız arkadaşlarınızla paylaşırsanız memnun oluruz.

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available