Chrome ile ie 6,7,8 ve ie9 tarayıcı testi yapma [ IE tab Eklentisi ]

Chrome ilk çıktığında firefox ile yarışamaz diyorduk çoğumuz. En mantıklı sebebi de eklentiler’di. Ama chrome eklentileri o kadar çoğaldı ki bu hipotezimizi çürütür hale geldi. Bügünkü mükemmel eklentimiz IE Tab. IE tab eklentisi chrome içinde ie penceresi açıp sörf yapmanızı sağlıyor. Aslında kimse chrome de ie açıp sörf yapmak istemez. Çoğunluklu web tasarımcılar kod yaparken tarayıcı testi yapmak için kullanır eklentiyi. Bu eklentı Google Chrome kullanıcıları içindir. Eğer Firefox kullanıyorsanız aşağıdaki eklentiden faydalanabilirsiniz.

Firefox için IE tab

Biz bu makalemizde Chrome IEtab eklentisini tanıtacağımız için Chrome kullanan arkadaşlar yazıya devam edebilir. (Firefoxcu arkadaşlardan özür dileriz : ) )

Google Chrome IE tab eklentisini chrome’ye yüklemek için tıklayınız.

Eklentiyi yükledikten sonra tarayıcı çubuğunun yanında görünüyor. Eklentiye sağ tıklayıp Options’a girin.

 

Hangi tarayıcı da test etmek istiyorsanız sağ altdaki IE Compatibility Mode menüsünden o ie versiyonunu seçmeniz gerekiyor. Şu anda ie6, ie7, ie8 ve ie9 destekliyor. Yanında yıldız bulunan tarayıcının düzgün çalışması için bilgisayarınızda ie 8′in yüklü olması gerekiyor. Yanıdna iki yıldız bulunan tarayıcda test etmek istiyorsanız ie 9′un kurulu olması gerekiyor. Bunları teker teker işaretleyip test etmeniz gerekiyor.

 

Test etmek için yapmanız gereken çok basit. Test etmek istediğiniz sayfa açıkken ie tab simgesine tıkladığınızda aynı pencerede seçtiğiniz ie versiyonu açılacaktır. Hepsi bu kadar.

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a comment

 Characters available